Nawigacja

Aktualności

Wykład pracownika Oddziału IPN w Łodzi w ramach obchodów 75. rocznicy likwidacji obozu romskiego – Łódź, 11 stycznia 2017

  • Zaproszenie na obchody 75. rocznicy likwidacji obozu romskiego

W przeddzień głównych uroczystości upamiętniających 75. rocznicę likwidacji obozu cygańskiego w Litzmannstadt Getto, przygotowywanych przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Centrum Doradztwa i Informacji dla Romów w Polsce, Stowarzyszenie na Rzecz Społeczności Romskiej „Zefiryn”, Stowarzyszenie Romów w Skierniewicach i Zgierskie Stowarzyszenie Romów, 11 stycznia 2017 r.  w siedzibie Centrum Dialogu odbył się wykład dr. Adama Sitarka, pracownika Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi, zatytułowany Likwidacja obozu cygańskiego – styczeń 1942.

Prelekcję poprzedził pokaz filmu Obóz cygański w Łodzi w reżyserii Jarosława Sztandera. Po wykładzie odbyła się prezentacja makiety obozu cygańskiego w Litzmannstadt Getto, przygotowanej przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi (prowadzenie – Zofia Trębacz).

Więcej na temat obchodów na stronie organizatora.

do góry