Nawigacja

Aktualności

Wykład nt. „Solidarności” dla osadzonych w ZK na Sikawie – Łódź, 10 sierpnia 2017

  • znak graficzny SW

W dniu 10 sierpnia 2017 r. (czwartek) o godz. 10.00 osadzeni Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi przy ul. Beskidzkiej wysłuchają kolejnego wykładu zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystąpienie pt. Powstanie i rozwój NSZZ „Solidarność” od strajków sierpniowych 1980 r. do stanu wojennego 13 XII 1981 przedstawi Leszek Próchniak, pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi.

***

Tego rodzaju działanie edukacyjne możliwe jest dzięki porozumieniu o współpracy zawartym w styczniu 2013 r. pomiędzy Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi a Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Łodzi.

Istotą współpracy jest organizacja zajęć kulturalno-oświatowych mających na celu wspieranie procesu resocjalizacji osadzonych. Zajęcia realizowane są przy udziale m.in. pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w ramach podejmowanej przez Instytut działalności edukacyjnej.

Prezentowane wykłady mają na celu zapoznanie osadzonych z historią Polski, w szczególności regionu łódzkiego, w okresie 1939-1989. 

do góry