Nawigacja

Aktualności

Konkurs fotograficzny „Miejsca pamięci w obiektywie” – zgłoszenia do 27 września 2017

  • Łódzki pomnik Sprawiedliwych wśród Narodów Świata (foto: Paweł Kowalski)

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza pasjonatów fotografii i historii do udziału w konkursie fotograficznym „Miejsca pamięci w obiektywie”. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o kampanii polskiej 1939 r. na ziemi łódzkiej (działaniach wojennych, ofiarach zbrodni popełnionych przez niemieckie wojska i jednostki policyjne) oraz o miejscach pamięci narodowej związanych z tymi wydarzeniami. Zdjęcia powinny przedstawiać miejsce pamięci (pomnik, tablicę, mogiłę i inne formy upamiętnienia).

Zdjęcia biorące udział w konkursie mogą być wykonane dowolnym typem aparatu fotograficznego oraz dowolną techniką. Wybierając najciekawsze prace, jury będzie brało pod uwagę ich walor faktograficzny i estetyczny. Zdjęcia mogą być poddanie obróbce przy pomocy programów graficznych (zastosowanie filtrów, masek i innych narzędzi korekcyjnych). Do zdjęcia należy dołączyć: opis w osobnym pliku tekstowym (z informacją o miejscu położenia sfotografowanego obiektu i treści inskrypcji) oraz wyraźne zdjęcie inskrypcji (zdjęcie dokumentacyjne, które nie będzie brało udziału w konkursie), a także zgodę na wykorzystanie zdjęcia przez IPN do celów związanych z konkursem.

Zdjęcie zapisane w formacie jpg, w pliku nieskompresowanym, prosimy przysyłać mailem na adres oben.lodz@ipn.gov.pl do 27 września 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w październiku 2017 r. w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Nagrodzone prace zostaną również zamieszczone na stronie Oddziału IPN w Łodzi na Facebooku.

do góry