Nawigacja

Aktualności

IPN na 28. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier – Łódź, 15-17 września 2017

W dniach 15–17 września w Łodzi odbywa się 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. IPN przygotował dla gości festiwalu stoisko, panel o komiksach, oraz warsztaty na temat gier IPN.

Na stoisku IPN (nr 35, sektor P) dostępne są komiksy z wszystkich wydawanych przez Instytut serii oraz gry. Specjalną atrakcją była premiera czwartego zeszytu z serii Wilcze tropy pt. „Zapora” Hieronim Dekutowski. Można było zdobyć autograf lub rysunek Huberta Ronka, Krzysztofa Wyrzykowskiego oraz Sławomira Zajączkowskiego.  

W piątek Anna Klimowicz – edukator, IPN Warszawa, twórca Festiwalu Komiksów Historycznych oraz konkursu na komiks ,,Epizody z najnowszej historii Polski” – przedstawiła prezentację dotyczącą organizacji konkursu, współpracy ze szkołami, wyników tych działań – czyli finału z wystawą i z nagrodami na dorocznym Festiwalu Komiksów Historycznych w Warszawie (Przystanek Historia), metody pracy i sposoby oceniania utworów konkursowych.

W strefie planszówek odbyły się warsztaty z grami historycznymi IPN, które poprowadzili dr Tomasz Ginter i Karol Madaj.

Hubert Ronek, autor cyklu komiksów o Antku Srebrnym, poprowadził warsztaty z komiksem historycznym. W ramach Dnia Komiksu Historycznego opowiedział również o koncepcji serii komiksów o Antku Srebrnym, jej odbiorze i kontynuacji.

Głównymi organizatorami festiwalu jest „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi i Stowarzyszenie Twórców „Contur”.

Więcej informacji (wstęp, strefy, godziny zwiedzania) na stronie 28. Międzynarodowego Festiwalu Gier i Komiksów: http://komiksfestiwal.com/

Komiksy wydane przez Instytut Pamięci Narodowej

Gry edukacyjne IPN

foto: Marzena Kumosińska

 

do góry