Nawigacja

Aktualności

Regionalny Turniej Gwiaździstej Eskadry lotniczych gier planszowych IPN – Łódź, 23 kwietnia 2018

23 kwietnia 2018 r. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zorganizował regionalny Turniej Gwiaździstej Eskadry gier lotniczych IPN. W grach „303. Bitwa o Wielką Brytanię”, „111. Alarm dla Warszawy” i „7. W obronie Lwowa” rywalizowało w gościnnych salach Instytutu Europejskiego 13 drużyn uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych nie tylko z Łodzi i regionu łódzkiego, ale również m.in. z Warszawy oraz Wołomina.

Na miesiąc przed turniejem wszyscy jego uczestnicy otrzymali gry, w których toczyły się rozgrywki, aby móc przetestować strategie prowadzące do zwycięstwa na planszy. W trakcie całodniowych zmagań – najpierw w fazie grupowej, później emocjonującym systemem play-off – zostali wyłonieni laureaci w kategoriach wiekowych kadetów i juniorów. W tej pierwszej zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Łodzi (I miejsce) oraz Szkoły Podstawowej w Stolcu (II miejsce). W tej drugiej – Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (I miejsce) i Publicznego Gimnazjum nr 21 w Łodzi (II miejsce). W czerwcu skonfrontują oni swoje umiejętności z drużynami z pozostałych części kraju podczas ogólnopolskich finałów, które odbędą się w Dęblinie.

Nawet jednak ci, którym w łódzkim Turnieju Gwiaździstej Eskadry nie dopisało szczęście, otrzymali inne gry IPN (m.in. „Kolejkę”, „Misia Wojtka” i „Znaj Znak”), by wraz z przyjaciółmi i rodziną kontynuować przygodę z edukacją na planszy.

do góry