Nawigacja

Aktualności

W ramach piotrkowskiej „Akademii Niepodległości” wykład nt. legionowego Piotrkowa – 24 maja 2018

  • plakat

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach „Akademii Niepodległości”. Tym razem z wykładem pt. Legionowy Piotrków. Rozważania na temat III Brygady Legionów Polskich oraz Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego wystąpi dr Marta Walak, dyrektor Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

 „Akademia Niepodległości” to rozpoczęty w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy 1921 r.) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Spotkanie odbędzie się 24 maja 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim (ul. J. Słowackiego 114/118, budynek „B”, sala nr 14).

Wstęp wolny.

do góry