Nawigacja

Aktualności

Wykłady w ramach piotrkowskiej „Akademii Niepodległości” – 23 listopada 2018

  • plakat

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach „Akademii Niepodległości”. Tym razem słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z dwoma wykładami prof. dr. hab. Przemysława Waingertnera z Instytutu Historii UŁ: Państwowotwórczy wysiłek przed listopadem 1918 r. oraz Urzędnicy II Rzeczypospolitej – charakterystyczne sylwetki.

„Akademia Niepodległości” to rozpoczęty w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy 1921 r.) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w Instytucie Historii UJK Filia w Piotrkowie Trybunalskim (ul. J. Słowackiego 114/118, budynek „B”, sala nr 14).

Wstęp wolny.

Prezentowane w ramach Akademii Niepodległości wystąpienia prof. Waingertnera odbędą się też tego dnia na przeznaczonym dla młodzieży szkolnej spotkaniu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

do góry