Nawigacja

Aktualności

Wykład w ramach piotrkowskiej „Akademii Niepodległości” – 25 kwietnia 2019

  • Plakat Akademia Niepodległości

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach „Akademii Niepodległości”. Tym razem słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z wykładem dr. Aleksego Piasty, pracownika Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, zatytułowanym Od okupacji do Niepodległości – kształtowanie się administracji polskiej w Piotrkowie w latach 1914-1919.

„Akademia Niepodległości” to rozpoczęty w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy 1921 r.) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Instytucie Historii UJK Filia w Piotrkowie Trybunalskim (ul. J. Słowackiego 114/118, budynek „B”, sala nr 14).

Wstęp wolny.

 

do góry