Nawigacja

Konkursy historyczne

ŁÓDŹ: Konkurs historyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Gloria Victis! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego”

Event Name ŁÓDŹ: Konkurs historyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Gloria Victis! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego”
Start Date 7th Jan 2013 3:26pm
End Date 7th Jan 2013 3:26pm
Duration N/A
Description

Zgłoszenia: do 30 stycznia 2013 r.

 

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na obszarze działania Oddziału IPN w Łodzi do udziału w konkursie historycznym „Gloria Victis! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego”.

Konkurs składa się z dwóch etapów: pierwszy etap odbędzie się 1 marca 2013 r. o godz. 12.00 w szkołach, które zgłosiły się do konkursu, drugi – 23 maja 2013 o godz. 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Oba etapy będą miały formę testu: pierwszy sprawdzi wiedzę uczestników z zakresu historii Polski pod okupacją niemiecką i sowiecką w latach 1939–1945, drugi będzie dotyczył życia i działalności rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

Zgłoszenia udziału prosimy nadsyłać do 30 stycznia 2013 r. na adres mailowy pawel.kowalski@ipn.gov.pl (formularz zgłoszenia w załączniku).
do góry