Nawigacja

Aktualności

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. red. Tomasza Nowaka, twórcy reportaży o tematyce historycznej, m.in. „Jesteśmy im to winni” i „Strajk łódzkich studentów”

Współpracował z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, m.in. przy realizacji cyklu krótkich form reportażowych na 100-lecie odzyskania niepodległości „Łódzkie drogi ku wolności”.

  • Pogrzeb Tomka Nowaka
Red. Tomasz Nowak (1970-2021) pochodził z Łasku, od 29 lat związany był z łódzkim ośrodkiem TVP, gdzie pracował jako dziennikarz, reporter i wydawca programów informacyjnych. Dla TVP3 Łódź, a także dla TVP ogólnopolskiej (Magazyn Expresu Reporterów) zrealizował kilkaset cenionych reportaży, m.in. w 1994 r. „Sen o Victorii”, poświęcony zmarłemu wówczas Ryszardowi Riedlowi. Był nagradzany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Telewizję Polską. W 2019 r. został uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku w konkursie organizowanym przez SDP w Łodzi za reportaż „Strajk łódzkich studentów” i konsekwentne zajmowanie się łódzką historią.
 
W ostatnich latach skupił się na tematach historycznych, które starał się odkłamywać. Współpracował z łódzkim Oddziałem IPN, m.in. przy realizacji cyklu krótkich form reportażowych na 100-lecie odzyskania niepodległości „Łódzkie drogi ku wolności”. Zmarł śmiercią nagłą 21 czerwca 2021 r.
 
8 lipca 2021 r. rodzina, grono współpracowników, przyjaciół i znajomych odprowadziło go na miejsce ostatniego spoczynku na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Józefa przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Na uroczystości obecny był Mirosław Suski, dyrektor generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, który przekazał na ręce rodziny przyznany pośmiertnie Tomaszowi Nowakowi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrny Krzyż Zasługi za działalność społeczną i wkład w rozwój dziennikarstwa. Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli uhonorowało Zmarłego medalem pamiątkowym.
 
Odszedł za wcześnie. Niech odpoczywa w pokoju.
do góry