Nawigacja

Najważniejsze aktualności

Uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności – Łódź, 30 czerwca 2021

W sali konferencyjnej Instytutu Europejskiego w imieniu Prezydenta RP odznaczenia 36 działaczom opozycji demokratycznej wręczy zastępca prezesa IPN dr Mateusz Szpytma.

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

14 czerwca 2021 r. pod Pomnikiem Poświęconym Ofiarom Obozów (Cmentarz Komunalny "Doły" w Łodzi) odbyły się uroczystości IPN Oddział w Łodzi związane z Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, który upamiętnia 81. rocznicę deportacji pierwszych Polaków do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.

Zakończenie renowacji pomnika nagrobnego posterunkowego Mariana Antczaka

9 czerwca br. na cmentarzu parafialnym w Łęczycy odbyła się uroczystość, podczas której oddano hołd zamordowanemu na służbie funkcjonariuszowi Policji Państwowej.

Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej Kapelanów Katyńskich związanych z Ziemią Łódzką

6 czerwca 2021 r. w parafii wojskowej pw. św. Jerzego w Łodzi odbyła się uroczystość upamiętniająca Kapelanów Katyńskich związanych z Ziemią Łódzką.

Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu. Niemiecki nazistowski obóz dla polskich dzieci w Łodzi (1942-1945) – w Łodzi powstaje nowa instytucja kultury

Muzeum Dzieci Polskich, które powstanie w Łodzi, nie pozwoli zapomnieć o wstrząsających zbrodniach dokonanych na polskich dzieciach podczas II wojny światowej.

Aktualności

Polecane

Na skróty

do góry