Nawigacja

Aktualności

Wyniki etapu regionalnego Turnieju Debat Historycznych IPN

22 kwietnia 2022 roku odbył się etap regionalny Turnieju Debat Historycznych IPN. W rywalizacji na argumenty zmierzyły się drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Kutnie, I  Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, I  Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie, I  Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Maz., Katolickiego  Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, VIII  Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi oraz XXIX  Liceum Ogólnokształcącego w  Łodzi.

 Tegoroczne tezy brzmiały:

  1. Polityka ocalenia przez pracę Chaima Mordechaja Rumkowskiego w getcie łódzkim była słuszna.
  2. Bitwa o Monte Cassino słusznie uważana jest za najważniejszy wkład żołnierzy polskich w pokonanie Niemiec w czasie II wojny światowej przez Polaków.
  3. Największym sukcesem Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej były działania o charakterze cywilnym.
  4. Polski nie można zaliczyć do zwycięzców II wojny światowej.

Finałową debatę nad tezą W warunkach okupacji niemieckiej interes narodu i państwa polskiego był ważniejszy niż przestrzeganie zasad moralności chrześcijańskiej zwyciężyła drużyna z VIII LO w Łodzi, która będzie reprezentować nasz region podczas ogólnopolskiego finału w Warszawie. Zwycięzcom gratulujemy!

do góry