Nawigacja

Aktualności

Archiwiści IPN Oddział w Łodzi na VIII Powszechnym Zjeździe Archiwistów Polskich

Przedstawiamy fotorelację z VIII Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich (7-9 września 2022 r.), którego przesłanie brzmiało „Archiwa – zwierciadła czasu, skarbnice pamięci”.

Wśród prelegentów zjazdu znaleźli się pracownicy Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi:


- dr hab. Jerzy Bednarek z referatem ,,Lista Wildsteina. Problem dereglamentacji dostępu do informacji o zasobie archiwalnym Instytutu Pamięci Narodowej"

 

Tekst http://bityl.pl/AxcUY

 


- dr Paweł Perzyna z wystąpieniem ,,Działalność dokumentacyjna jako forum rywalizacji archiwów,bibliotek i muzeów o pamięć"

 

Tekst: http://bityl.pl/AxcUY


Pierwszego dnia zjazdu można było skorzystać z oferty wydawniczej Oddziału IPN w Łodzi na stoisku uruchomionym w miejscu obrad, a drugiego obejrzeć materiał filmowy z zasobu Oddziałowego Archiwum IPN w Łodzi: ,,Uroczystości XXX-lecia Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa w ramach Przeglądu Filmów Archiwalnych".


Warto również przypomnieć, że Krzysztof Kolasa (Oddziałowe Archiwum IPN w Łodzi) będzie reprezentował łódzkie środowisko archiwistów na XVI Krajowym Zjeździe Delegatów Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, który odbędzie się w Łodzi w dniach 9-10 września 2022 r.

 

Zjazdy archiwistów odbywają się od 1986 r., co 5 lat. Gromadzą archiwistów, historyków, przedstawicieli świata kultury i nauki, środowiska akademickiego, instytucji kościelnych, a także pasjonatów archiwistyki i historii. 

 

 

do góry