Nawigacja

Aktualności

Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych „Szlaki Nadziei – Armia gen. Andersa” – Łódź, 16 stycznia 2023

W ramach kolejnej edycji certyfikowanych przez MEiN i IPN szkoleń dla nauczycieli w czasie tegorocznych ferii zimowych pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi przeprowadzili pierwszą część rozłożonego na dwa lata cyklu szkoleń pt. „Szlaki Nadziei – Armia gen. Andersa”.

Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali wykładów na temat procesu formowania się i głównych celów politycznych rządu RP na uchodźstwie (dr hab. Janusz Wróbel), okoliczności powstania Wojska Polskiego na Środkowym Wschodzie (dr Bartosz Janczak, IPN) oraz mało znanych wątków z działalności Związku Patriotów Polskich na przykładzie Południowego Kazachstanu (dr Wojciech Marciniak, UŁ).

W części warsztatowej ostatni z prelegentów zaprezentował materiały do nauczania o klasyfikacji ruchów migracyjnych obywateli polskich do i z ZSRS. Nauczyciele poznali również sposoby wykorzystania storytellingu na przykładzie tematu deportacji Polaków do ZSRS w latach 1940-1941 (Magdalena Zapolska-Downar, IPN).

Projekt realizowany jest we współpracy z MEiN.

Fot. Marzena Kumosińska

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z uczestnictwem w wydarzeniu organizowanym przez Instytut

do góry