Z brunatnego maleństwa wyrósł na mężnego żołnierza, formalnie włączonego do armii w stopniu szeregowego 22 sierpnia 1942 r. Wojtek jako uczestnik walk o Monte Cassino na trwałe zapisał się w pamięci i sercach żołnierzy i stał się symbolem 22. kompanii zaopatrywania artylerii w 2. Korpusie Polskim.
Przedstawienie zostało przygotowane przez profesjonalnych aktorów, a inscenizacja przystosowana jest do percepcji najmłodszych. Aktorzy w przystępny sposób opowiadają o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź Wojtek. Dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu poprzez śpiew i pytania, które zadają i na które odpowiadają. Śpiewane podczas spektaklu piosenki zapadają w ucho, scenografia się zmienia, aktorzy angażują dzieci, przez co maluchy wchodzą w interakcję z aktorami. W ten sposób lepiej zapamiętują przekazywaną wiedzę. Aby miś Wojtek został w ich pamięci na dłużej i towarzyszył im każdego dnia, dzieci otrzymały okolicznościowe maskotki.
Przedstawienia zostały zorganizowane przez Biuro Przystanków Historia i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi.
W maju spotkania z Misiem Wojtkiem odbyły się w Teatrze Miejskim w Sieradzu, Przedszkolu nr 1, 3 i 5 w Łasku, SP nr 4, ZSO, Przedszkolu nr 1, 4 i Przedszkolu Edukacyjnym w Zelowie oraz w SP 2 w Tuszynie.