Nawigacja

Aktualności

Koncert Tych lat nie odda nikt - Mława, 11 lutego 2024 r.

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na koncert „Tych lat nie odda nikt”, który odbędzie się 11 lutego o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Mławie. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie MDK.

„Tych lat nie odda nikt” to wydarzenie, podczas którego artyści przybliżą  twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza. Jest to niezwykła okazja spotkania z muzyką okresu międzywojennego, wojennego i powojennego, która stanowiła tło ważnych dla Polski wydarzeń. Nowe i nietypowe aranżacje zostały specjalnie przygotowane na potrzeby projektu „Artyści Andersa”.

W Armii Generała Andersa znalazło się wielu artystów, którzy narażając swoje życie, towarzyszyli polskim żołnierzom dzień i noc. Ich działalność miała ogromne znaczenie, mieli za zadanie nie tylko walczyć, ale również podtrzymywać ducha walki, podnosić morale i dawać nadzieję na zwycięstwo. Byli oni wizytówką Polski, ambasadorami polskiej sprawy. Generał Anders wykorzystywał ich występy przy rozmowach o losach naszego kraju, dlatego zasługują na pamięć i hołd, który składamy im realizując cykl „Artyści Andersa”.

Koncert został zorganizowany w ramach międzynarodowego projektu IPN pt. „Szlaki Nadziei. Odyseja wolności” i jest hołdem muzyków młodego pokolenia dla przedwojennych artystów.

Usłyszymy m.in. Powróćmy jak za dawnych lat, Ach, jak przyjemnie, Na pierwszy znak, Czerwone maki, W małym kinie w wykonaniu Jan Konop Big Band oraz Joanny Knitter-Posiewnik.  

 

do góry