Nawigacja

Aktualności

Szkolenia dla nauczycieli Szlaki Nadziei – Armia gen. Andersa cz.2

29 stycznia br. odbyła się druga część cyklu szkoleń Szlaki Nadziei – Armia gen. Andersa adresowanych do nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Wykłady dotyczyły zarówno metodyki nauczania, jak i najnowszych ustaleń badawczych z zakresu historii Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

  • 14

Dr Renata Jagodzińska-Falk (SAN) przybliżyła uczestnikom najnowsze wyniki badań neurodydaktycznych w zakresie pracy mózgu w procesie uczenia się/zapamiętywania. Z kolei dr Bartosz Janczak (IPN) opowiedział o okolicznościach pojawienia się polskiego wojska na Środkowym Wschodzie w latach 1944–1947 i kluczowych zagadnieniach jego funkcjonowania. Dr hab. Janusz Wróbel przedstawił przebieg procesu repatriacji żołnierzy PSZ po zakończeniu II wojny światowej.

W części warsztatowej spotkania Marzena Kumosińska (IPN) zaprezentowała nowy komiks Operacja „Freston”. Spóźniona aliancka misja i sposoby jego wykorzystania na lekcji, a Grzegorz Nawrot (IPN) prototyp nowej gry edukacyjnej First to fight. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie 1939-1945. Puzzle, memo, opracowywanej przez zespół OBEN.

do góry