Nawigacja

Aktualności

W ramach „Akademii Niepodległości” wykład nt. działań piotrkowskich ugrupowań niepodległościowych 1914-1918 – Piotrków Trybunalski, 27 marca 2018

  • plakat

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach „Akademii Niepodległości”. Tym razem z wykładem pt. Imperatyw Niepodległość – wokół działań piotrkowskich ugrupowań niepodległościowych 1914-1918 wystąpi dr Aleksy Piasta, pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.

„Akademia Niepodległości” to rozpoczęty w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy 1921 r.) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Spotkanie odbędzie się 27 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim (ul. J. Słowackiego 114/118, budynek „B”).

Wstęp wolny.

do góry