Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Gra edukacyjna „Twórcy niepodległości”

  • Gra Twórcy Niepodległości - pudełko

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, by przypomnieć biografie osób, którym zawdzięczamy własne państwo oraz którym udało się podnieść kraj ze zniszczeń I wojny światowej i stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego i cywilizacyjnego. W 2018 r. trafiła do szkół nowa pomoc dydaktyczna, która pozwala zrealizować ten cel.

Przygotowana przez pracowników Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi gra historyczna „Twórcy niepodległości” oparta jest na popularnej mechanice „memory”. Składa się z 24 kart. Zadaniem graczy jest odsłanianie zawartości kart po dwie tak, aby odnaleźć parę postać–wydarzenie. Jeśli gracz odkryje parę, musi wyjaśnić pozostałym uczestnikom rozgrywki związek postaci z wydarzeniem (np. co łączyło Ignacego Paderewskiego z orędziem prezydenta USA Thomasa Wilsona – czy gen. Tadeusza Rozwadowskiego z Bitwą Warszawską).

Elementy gry: 24 karty do gry, broszura z historycznym komentarzem, plansza z mapą i osią czasu, prezentacja multimedialna (dostępna po zeskanowaniu kodu QR) na stronie Oddziału IPN w Łodzi.

Gra rozpowszechniana jest bezpłatnie w szkołach i innych placówkach oświatowych, nie jest przeznaczona do sprzedaży.

 

 

do góry