Nawigacja

Aktualności

„Mój pierwszy zeszyt”. Projekt IPN dla pierwszoklasistów z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

3 września 2018 r., podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019, Instytut Pamięci Narodowej na terenie całego kraju zorganizował duże przedsięwzięcie edukacyjne, polegające na przekazaniu każdemu spośród pierwszoklasistów zeszytów z wizerunkami Ojców Niepodległości oraz długopisów i ołówków z nadrukiem nawiązującym do 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Akcja „Mój pierwszy zeszyt” odbywa się także w województwie łódzkim. Uczniowie otrzymują zeszyty do języka polskiego z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.

Akcja rozpowszechniania zeszytów z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę jest organizowana we współpracy Oddziału IPN w Łodzi z Łódzkim Kuratorium Oświaty. Sposób dystrubucji ustalany był w ostatnich dniach sierpnia w czasie spotkań organizowanych przez delegatury ŁKO z dyrektorami szkół podstawowych w województwie (informacje na temat pakietów skierowanych do poszczególnych delegatur ŁKO: Kamila Pełczyńska-Kańka, sekretariat Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi, tel. 42/ 616-27-00).

W Łódzkiem zeszyty otrzyma przeszło 27 tysięcy dzieci rozpoczynających naukę w klasach pierwszych szkoły podstawowej.

3 września dr Dariusz Rogut, dyrektor Oddziału IPN w Łodzi, uczestniczył w wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu, gdzie zaprezentował przygotowane przez Instytut pomoce dydaktyczne.

foto: Urząd Miejski w Wolborzu

do góry