Nawigacja

Aktualności

Gra edukacyjna „Walka o granice Rzeczypospolitej 1918-1924”

  • Gra Walka o granice – pudełko

Staraniem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości powstało narzędzie dydaktyczne, którego głównym elementem jest mapa historyczna II Rzeczypospolitej w latach 1918-1924 naniesiona na tradycyjne puzzle o wymiarach 120 x 96 cm (ułożenie 160 elementów zajmuje czteroosobowemu zespołowi ok. 15 minut). Mapie towarzyszą 24 karty ze zdjęciami archiwalnymi, opatrzonymi komentarzem historycznym systematyzującym wiedzę o wydarzeniach związanych z kształtowaniem się granic i struktur odradzającego się państwa polskiego.

Puzzle można wykorzystywać na lekcji historii jako ćwiczenie zapoznające uczniów z mapą historyczną lub jako grę edukacyjną z wykorzystaniem mapy i kart informacyjnych.

Gra nie jest dostępna w sprzedaży, Oddział IPN w Łodzi bezpłatnie udostępnia ją zainteresowanym szkołom i placówkom edukacyjnym. Warunkiem otrzymania gier w liczbie egzemplarzy umożliwiającej wykorzystanie ich w trakcie zajęć lekcyjnych jest wzięcie przez nauczyciela lub opiekuna udziału w organizowanym przez nas szkoleniu.​

 

 

do góry