Nawigacja

Komunikaty

Działania zmierzające do stwierdzenia nieważności orzeczeń sądów oraz kolegiów ds. wykroczeń z okresu stanu wojennego

: Kornelia Młynarczyk
Data publikacji 26.01.2022

Łódź, dnia 26 stycznia 2021 r.

 

Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi informuje, iż na podstawie przepisów ustawy z dnia 23 lutego 1991 roku o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego prowadzi działania prawne mające na celu stwierdzenie nieważności orzeczeń sądów oraz kolegiów ds. wykroczeń, które zapadły wobec osób podejmujących tego typu działania w okresie obowiązywania stanu wojennego w Polsce na terenie obecnego województwa łódzkiego oraz w województwie wielkopolskim w obszarze właściwości sądów rejonowych w Jarocinie, Kaliszu, Kępnie, Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie i Pleszewie, a także w województwie mazowieckim w obszarze właściwości sądów rejonowych w Ciechanowie, Gostyninie, Mławie, Płocku, Płońsku, Sierpcu, Sochaczewie i Żyrardowie.

 

Osoby pokrzywdzone wydanymi w tych sprawach orzeczeniami sądów oraz kolegiów ds. wykroczeń, które nie uzyskały jeszcze stwierdzenia ich nieważności, proszone są o kontakt z Oddziałową Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi pisemnie na adres: 90-440 Łódź ul. Piotrkowska 149/6 bądź telefonicznie: (42) 637-70-79, mail: komisja.lodz@ipn.gov.pl.

 

Wszystkie działania prokuratora w tej kategorii spraw są prowadzone z urzędu i nie wiążą się z kosztami ponoszonymi przez osoby pokrzywdzone.

 

Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni

                                                        przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi

                                   prokurator Jacek Kozłowski

do góry