Nawigacja

Książki – Łódź

Major Hubal

Bartłomiej Kluska (scenariusz), Tomasz Kleszcz (rysunki), Major Hubal, Łódź 2021, 44 ss.

Komiks edukacyjny Major Hubal (narysowany przez Tomasza Kleszcza według scenariusza Bartłomieja Kluski) w atrakcyjnej formie powieści graficznej przedstawia losy mjr. Henryka Dobrzańskiego i Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Wydawnictwo skierowane jest do uczniów i nauczycieli, dystrybuowane jest bezpłatnie w placówkach oświatowych na terenie całego kraju. Publikacja jest dostępna również w postaci cyfrowej (patrz niżej).

Komiks w wersji papierowej można otrzymać w siedzibach Oddziału IPN w Łodzi oraz wysyłkowo (osoby zainteresowane wydawnictwem proszone są o kontakt pod adresem oben.lodz@ipn.gov.pl lub telefonicznie: 42 201 46 61).

Wydawnictwo zostało zaprezentowane 30 kwietnia 2021 r. – w 81. rocznicę śmierci Henryka Dobrzańskiego.

Integralną częścią komiksu jest opracowanie Major Hubal. Ćwiczenia dydaktyczne do komiksu (dostępne w wersji cyfrowej). Pomaga ono wprowadzić czytelników w kontekst historyczny dziejów Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala. Składa się z ćwiczeń, infografiki i map. Do lektury zachęcamy nauczycieli oraz uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich, ale także wszystkie osoby zainteresowane losami mjr. Hubala.

  • Major Hubal
  • Major Hubal – ćwiczenia dydaktyczne do komiksu
    Major Hubal – ćwiczenia dydaktyczne do komiksu
do góry