Nawigacja

Aktualności

Konkurs facebookowy w 75. rocznicę utworzenia WiN – Łódź, 2-4 września 2020

Wspólnie z Oddziałem Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Łodzi już w najbliższą środę 2 września 2020 r. rozpoczynamy konkurs wiedzy na temat Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” w 75. rocznicę utworzenia organizacji.

Rywalizacja odbędzie się na stronie facebookowej Oddziału IPN w Łodzi.

Przez trzy kolejne dni co trzy godziny (7:00, 10:00, 13:00) będziemy w tym miejscu publikować pytania związane z historią WiN. Osoba, które jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi na konkretne pytanie otrzyma grę edukacyjną „Polskie Państwo Podziemne” książki Memoriał Zrzeszenia WiN do Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych  lub Obszar Centralny Zrzeszenia WiN 1945–1947  lub Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” 1945-1948, a także poświęcony WiN wrześniowy numer „Biuletynu IPN”.

Ponadto dyrektor Oddziału Okręgowego NBP przyzna laureatom konkursu nagrodę specjalną w postaci srebrnej monety okolicznościowej „75. rocznica powołania Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość”

Zachęcamy do pogłębiania wiedzy o WiN, chętnym polecamy:

- stronę poświęconą WiN na witrynie podziemiezbrojne.ipn.gov.pl

- tekst dr Joanny Żelazko pt. Naukowiec w służbie konspiracji

- tekst dr Joanny Żelazko pt. Proces prof. Stanisława Gorzuchowskiego przed WSR w Łodzi: z dziejów WiN na ziemi łódzkiej, „Pamięć i Sprawiedliwość” 1/2, 197-207 2002

- tekst dr Joanny Żelazko pt. Miłość do wroga ludu, „Biuletyn IPN” nr 6/2002

- wystawę „Zrzeszenie »Wolność i Niezawisłość« w służbie Niepodległej"

- referat dr Joanny Żelazko pt. Okręg Łódzki Zrzeszenia WiN w ramach konferencji poświęconej Obszarowi Centralnemu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”:

Każdego dnia zadamy trzy pytania, co oznacza, że każdego dnia mamy do rozdania aż trzy komplety nagród. W sumie zadamy dziewięć pytań i przyznamy dziewięć zestawów nagród. Poprawne odpowiedzi będziemy podawali o godz. 15:00. Nagrodę otrzymują osoby, które jako pierwsze udzielą prawidłowej odpowiedzi w facebookowym komentarzu. Więcej szczegółów w regulaminie.

Organizatorem konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi, partnerem Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Łodzi.

Zapraszamy do udziału.

do góry