Nawigacja

Aktualności

W Instytucie Europejskim w Łodzi odbyła się prezentacja czwartego tomu „Encyklopedii Solidarności. Opozycja w PRL 1976-1989”. Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi- dr hab. Dariusz Rogut dokonał wręczenia czwartego tomu publikacji „Encyklopedia Solidarności” bohaterom biogramów zamieszczonych w prezentowanym wydawnictwie.

NSZZ „Solidarność”, powstały w konsekwencji fali strajków latem 1980 r., odegrał niezwykle istotną rolę nie tylko w najnowszej historii Polski, ale i naszej części Europy.
To fenomen w historii nie tylko Europy, ale także świata. Dlatego to fenomenalne zjawisko społeczne i polityczne pilnie warto i trzeba dokumentować, badać, opisywać, a następnie ustalenia historyków i innych badaczy popularyzować w społeczeństwie.
Encyklopedia Solidarności. Opozycja w PRL 1976–1989, której tom 4 trafia do rąk Czytelników, ma na celu możliwie wszechstronne przedstawienie ludzi, struktur organizacyjnych, wydawnictw oraz wydarzeń towarzyszących genezie i działalności tego wielkiego ruchu społecznego, aż do chwili załamania się dyktatury komunistycznej w 1989 r.
do góry