Nawigacja

Aktualności

Z głębokim żalem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o śmierci ppłk. Tadeusza Barańskiego "Tatara"

Członka Środowiska „Jodła” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej; żołnierza Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury-Nurt”; po 1945 r. represjonowanego przez służby bezpieczeństwa PRL...

Pułkownik był Członkiem Środowiska „Jodła” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej; żołnierzem Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury-Nurt”; po 1945 r. represjonowanym przez służby bezpieczeństwa PRL, przez wiele lat cenionym nauczycielem i organizatorem szczepu harcerskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi, popularyzatorem historii i etosu Armii Krajowej, m.in. w prasie kombatanckiej i lokalnej; organizatorem uroczystości patriotycznych w łódzkich szkołach, organizatorem licznych wycieczek historycznych szlakami walk Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK.

Pułkownik przez wiele lat  związany był z łódzkim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. W 2016 roku został wyróżniony tytułem „Świadka Historii”.

Składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia rodzinie i najbliższym...

 

od prawej: ppłk Tadeusz Barański "Tatar", dr hab. Dariusz Rogut, ppłk Zbysław Raczkiewicz

ppłk Tadeusz Barański podczas premiery pociągu ŁKA Pogonowski 13 sierpnia 2020 r.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 stycznia 2021 roku  na Cmentarzu przy ul. Ogrodowej 43.  Msza Święta rozpocznie się o godz. 13.30 w kaplicy cmentarnej.

do góry