Nawigacja

Aktualności

Kolejne 1287 haseł w portalu Encyklopedia Solidarności

Redakcja nowej wersji portalu internetowego Encyklopedia Solidarności (https://encysol.pl) uzupełniła 1287 haseł – 900 biogramów i 387 haseł tematycznych.

10 grudnia 2020 została uruchomiona nowa wersja portalu Encyklopedia Solidarności – encysol.pl. Instytut Pamięci Narodowej przejął opiekę nad tą cenną inicjatywą po innym podmiocie. W chwili startu, jak informowaliśmy, w nowym portalu opublikowano ok. jednej trzeciej haseł z jego  poprzedniej wersji, gdyż do pozostałych nie zostały uregulowane kwestie prawne. IPN poinformował wtedy, że po ich rozstrzygnięciu, brakujące hasła będą stopniowo uzupełniane.

Obecnie zamieszczamy pierwsze uzupełnienie obejmujące 1287 haseł. Systematycznie po uregulowaniu kwestii związanych z prawami autorskimi zamieścimy kolejne.

* * *

Inicjatywa pod nazwą Encyklopedia Solidarności obejmuje łącznie około 5000 biogramów i 2000 haseł i jest wciąż rozwijana. Wszystkie hasła, w tym biogramy, które znajdowały w pierwszej wersji portalu można znaleźć w czterech tomach Encyklopedii Solidarności, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

do góry