Nawigacja

Aktualności

Poznaj losy majora Hubala - komiks i ćwiczenia dydaktyczne

w 81. rocznicę śmierci Henryka Dobrzańskiego – Oddział IPN w Łodzi zaprezentował komiks edukacyjny „Major Hubal” wraz ćwiczeniami dydaktycznymi do komiksu.

Komiks edukacyjny Major Hubal (narysowany przez Tomasza Kleszcza według scenariusza Bartłomieja Kluski) w atrakcyjnej formie powieści graficznej przedstawia losy mjr. Henryka Dobrzańskiego i Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Wydawnictwo skierowane jest do uczniów i nauczycieli, dystrybuowane będzie bezpłatnie w placówkach oświatowych na terenie całego kraju. Publikacja jest dostępna również w postaci cyfrowej (patrz niżej).

 

 

Zapraszamy również do zapoznania się z cyfrową wersją ćwiczeń dydaktycznych ułatwiających pracę z komiksem Major Hubal. Publikacja pomaga wprowadzić czytelników w kontekst historyczny dziejów Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala oraz utrwalić informacje z komiksu. Składa się z ćwiczeń, infografiki i map. Do lektury zachęcamy nauczycieli oraz uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich, ale także wszystkie osoby zainteresowane losami mjr. Hubala. Publikacja jest dostępna wyłącznie w postaci cyfrowej (patrz niżej).

 
 

►KONKURS

 

do góry