Nawigacja

Aktualności

"Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym" - njwiększy bieg pamięci w Polsce.

W dniu 15 sierpnia br. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi jako partner IX edycji wydarzenia "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym" przekazał uczestnikom materiały edukacyjne, związane z rocznicą Bitwy Warszawskiej

      Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi jako współorganizator IX edycji wydarzenia "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym", w dniu 1️⃣5️⃣ sierpnia, z przyjemnością przekazał dla wszystkich uczestników biegu materiały edukacyjne, związane z tematyką poświęconą 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
      W tym dniu uczestnicy mogli wybrać dystans na jaki chcą pobiec. Zawodnicy wystartowali w dwóch biegach: biegu honorowym na dystansie 1️⃣9️⃣6️⃣3️⃣ m, oraz biegu głównym na dystansie 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣m. Mimo wysokiej temperatury, chętnych na pierwszy jak i drugi dystans nie brakowało.
      Każdy z uczestników został nagrodzony. Zwycięzcy otrzymali nagrody główne, natomiast wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale oraz pakiety historyczne wręczone przez pracowników Oddziału IPN w Łodzi.
      Na stoisku IPN Oddział w Łodzi można było zapoznać się z broszurami, komiksami oraz innymi publikacjami poświęconymi Bitwie Warszawskiej, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem, nawet wśród najmłodszych.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy a organizatorom dzisiejszego wydarzenia życzymy kolejnych inicjatyw, podczas których możemy kultywować pamięć o naszej historii.
do góry