Nawigacja

Aktualności

Konkurs radiowy „13 grudnia”

Radio Łódź wspólnie z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza do udziału w radiowym konkursie w 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Przez cały dzień w poniedziałek 13 grudnia 2021 r. trzy razy w ciągu dnia słuchacze będą mieli możliwość odpowiedzieć na antenie na pytania dotyczące rozgrywających się w Łodzi wydarzeń związanych z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego i zdobywać upominki przygotowane przez Radio Łódź oraz Instytut Pamięci Narodowej. Wśród nagród znajdzie się m.in. publikacja IPN „Jest strasznie dużo dobrych ludzi…”. Stan wojenny w korespondencji i zapiskach mieszkańców Łodzi i regionu.

W trakcie trwania konkursu przypominane będą na antenie wypowiedzi uczestników wydarzeń 13 grudnia 1981 r. w Łodzi. Pomocna dla uczestników konkursu może być wystawa IPN „13 XII 1981 r. w Łodzi widziany obiektywem aparatu fotograficznego” prezentowana w dniach 10-22 grudnia 2021 r. na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi, vis à vis historycznej siedziby Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” przy ul. Piotrkowskiej 260.

Zapraszamy również do lektury tekstu Grzegorza Nawrota, autora ww. wystawy, opublikowanego 10 grudnia 2021 r. w okolicznościowym dodaktu do „Dziennika Łódzkiego”.

Realizowany wspólnie z Radiem Łódź konkurs odbywa się staraniem Oddziałowego Biura Eduakcji Narodowej IPN w Łodzi.

 

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z uczestnictwem w wydarzeniu organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej

do góry