Nawigacja

Aktualności

Przesłuchania półfinałowe X edycji konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” – Łódź, 19 marca 2024

19 marca 2024 r. w siedzibie Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Łodzi odbyły się przesłuchania półfinałowe X edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych recytowali fragmenty wspomnień, prozy oraz wiersze byłych więźniarek obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück.

Decyzją jury w składzie: Katarzyna Helik  (OBEN IPN w Łodzi), Grzegorz Nawrot (OBEN IPN w Łodzi), Igor Mertyn (scenarzysta i producent filmowy) zwyciężczynią półfinału została Łucja Sendal z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Niepokalanego w Szymanowie.

Gala Finałowa konkursu odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Nagrodą główną w konkursie dla wszystkich finalistów i ich opiekunów jest wyjazd studyjny do Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück w Niemczech w dniach 24-27 maja 2024 r.

 

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

RODO.

do góry