Nawigacja

Aktualności

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” – eliminacje wojewódzkie – Łódź, 9 października 2019

Zapraszamy serdecznie do udziału w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”, organizowanym przez Stowarzyszenie Passionart i Fundację Armii Krajowej im. Franciszka Miszczaka w Londynie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Ideą konkursu jest upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i  Żołnierzach Niezłomnych poprzez muzykę oraz przypomnienie pieśni śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956.

Eliminacje wojewódzkie, w organizacji których uczestniczy Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej odbędą się 9 października 2019 r. w Sali Kameralnej w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród nastąpi 17 listopada 2019 r. w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań trwających od 14 listopada.

W konkursie mogą wziąć udział soliści, zespoły do ośmiu osób i chóry powyżej ośmiu osób w czterech kategoriach wiekowych. W etapie regionalnym uczestnicy zobowiązani są do wykonania dwóch dowolnych utworów patriotycznych, partyzanckich lub obozowych, związanych z historią Polski. Każdy z uczestników może również dodatkowo zaprezentować trzeci utwór Na znojną walkę Henryka Rasiewicza „Kima”.

Regulamin i Kartę zgłoszenia znajdą Państwo na stronie internetowej: https://piosenkaniezlomna.pl/edycja-2019.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie Karty zgłoszenia do 6 października 2019 r., na adres e-mail łódzkiego koordynatora: katarzyna.helik@ipn.gov.pl.

Dodatkowe informacje pod nr. tel. (42) 201 46 65

do góry