Nawigacja

Aktualności

Piknik wojskowo-patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego – Zelów, 18 sierpnia 2019

Już po raz trzeci staraniem łódzkiego IPN w Zelowie odbył się piknik służący ozwijaniu zainteresowania lokalnej społeczności historią wojskowości i oręża polskiego, kształtowaniu postaw patriotycznych i proobronnych.

W dniu 18 sierpnia br. w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zorganizował  na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie piknik wojskowo-patriotyczny.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zelowie. Następnie przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej wraz z zaproszonymi gośćmi udali się z kwiatami pod pomnik Tadeusz Kościuszki.

W programie pikniku znalazł się m.in. pokaz kawaleryjski, zaprezentowane zostało również wyposażenie i sprzęt wojskowy, odbył się konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, prezentowane były gry edukacyjne IPN.

Uczestnikami byli: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku; 25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego; 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej; Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie; Placówka Straży Granicznej w Łodzi; Sekcja Strzelectwa Sportowego „Iglica” w Bełchatowie; Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37; Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne; Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”; Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry I”

Partnerzy przedsięwzięcia: Gmina Zelów i Powiat Bełchatowski. Marszałek Województwa Łódzkiego objął wydarzenie patronatem honorowym.

do góry