Nawigacja

Aktualności

Katalog wydawnictw IPN. Jesień-zima 2019/2020

Do pobrania

  • okładka

Polecamy Państwa uwadze najnowszy katalog wydawnictw Instytutu Pamięci Narodowej.

Publikacje wydawane przez Instytut dotyczą historii z lat 1917–1989/90, przybliżając przede wszystkim – choć nie wyłącznie – zagadnienia wymienione w preambule ustawy o IPN. Celem Instytutu jest nie tylko zainteresowanie Czytelnika historią, ale nade wszystko przedstawienie jej wielowymiarowości i złożoności procesów dziejowych – to decyduje o wyjątkowości oferty wydawniczej IPN.

Instytut Pamięci Narodowej publikuje efekty badań własnych, ale również wydawnictwa, które powstały na uczelniach czy zostały przygotowane przez historyków-regionalistów. Dzięki temu oferujemy Czytelnikom bardzo szeroki katalog publikacji, obejmujący prace naukowe i popularyzatorskie, monografie i edycje źródeł, biografie i wspomnienia, albumy, ale również komiksy, materiały edukacyjne i gry, a nawet puzzle. Część z nich udostępniana jest bezpłatnie w formie drukowanej albo w plikach pdf/epub/mobi do darmowego pobrania.

Niniejszy katalog zawiera pełną ofertę wydawniczą obejmującą okres jesień–zima 2019/2020. Najnowsza historia Polski jest fascynująca – prowadzi nas od upadku do odrodzenia. Mamy nadzieję, że publikacje IPN, które przybliżają próby zniewolenia naszej wspólnoty i nasze zmagania o wolność, opisują skomplikowane dzieje II Rzeczypospolitej, II wojny światowej oraz „ludowej” Polski, okażą się dla Państwa interesujące i inspirujące. Wszak historia magistra vitae est.

Zespół Wydawnictwa IPN
(fragment wstępu)

do góry