Nawigacja

Komunikaty

Akt oskarżenia przeciwko Antoniemu M., byłemu funkcjonariuszowi ZOMO w Kaliszu.

: JSK Internet - Serwis techniczny
Data publikacji 18.12.2014

Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi skierował w dniu 18 grudnia 2014 r. do Sądu Rejonowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko Antoniemu M., byłemu funkcjonariuszowi plutonu lekkiego Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej w Kaliszu.

Prokurator oskarża Antoniego M. o popełnienie w bliżej nieustalonym dniu we wrześniu 1971 r., w Kaliszu, zbrodni komunistycznej wobec Leszka G., polegającej na: przekroczeniu uprawnień podczas wykonywania czynności służbowych w ten sposób, że w związku z uznaniem, iż pokrzywdzony śpiewając publicznie satyryczne piosenki dotyczące przywódców byłego ZSRR i PRL, wyszydzał ówczesny ustrój państwa polskiego, wielokrotnie uderzał go pałką służbową po całym ciele oraz kopał, czym spowodował u Leszka G. ciężki uszczerbek na zdrowiu pod postacią innego ciężkiego kalectwa.

67-letni Antoni M. był funkcjonariuszem ZOMO w Kaliszu w okresie od 16. 09. 1969 r. do 20. 10. 1972 roku.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, twierdząc wbrew zgromadzonym dowodom, że w żaden sposób nie kojarzy zdarzenia opisanego w stawianym zarzucie.

Antoniemu M. grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

do góry