Nawigacja

Aktualności

Inauguracja współpracy z Regionalną Radą Olimpijską w Łodzi – 11 września 2023

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Łodzi 11 września 2023 r. zainaugurowano współpracę Regionalnej Rady Olimipijskiej w Łodzi oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi na płaszczyźnie działań edukacyjnych i popularyzatorskich historii sportu.

W wydarzeniu wziął udział dyrektor Oddziału IPN w Łodzi Mateusz Kotecki, naczelnik oddziałowego biura edukacji Artur Ossowski oraz dr Aleksandra Rybińska-Bielecka.
 
Pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi zobowiązali się do przeprowadzenia prelekcji w szkołach regionu łódzkiego, dotyczących złotego medalisty olimpijskiego z Los Angeles 1932 r. Janusza Kusocińskiego w ramach projektu Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi „Wielka olimpijska lekcja wychowania fizycznego”. Ponadto w wybranych palcówkach szkolnych prezentowana będzie wystawa biograficzna „Janusz Kusociński”. W najbliższych miesiącach przy otwarciu wystaw w Łodzi „Halina Konopacka” oraz „Janusz Kusociński” będą uczestniczyć przedstawiciele Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi. Ponadto oddziałowy pion edukacji IPN w Łodzi zobowiązał się do wsparcia Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi przy przygotowaniach Spaceru oraz Biegu Niepodległości, które będą miały miejsce 11 listopada 2023 r. W planach na rok 2024 instytucje planują także podjąć współpracę podczas organizacji upamiętnienia sportowców walczących w Polskich Siłach Zbrojnych oraz w Powstaniu Warszawskim.
 
Fot. Patrycja Resel
do góry